Podcast nieBEZPIECZNE ZWIĄZKI
Podcast nieBEZPIECZNE ZWIĄZKI

Podcast audio

S.01 E.30 SAMOTNOŚĆ W ZWIĄZKU - Podcast audio
19 grudnia 2023

S.01 E.30 SAMOTNOŚĆ W ZWIĄZKU

Opis

 

Samotność w związku to przeżycie, z którym mierzy się dość spora liczba osób. Statystycznie dotyczy częściej kobiet, co nie oznacza jednak, że nie cierpią z tego powodu również mężczyźni. Samotność może dotknąć nas zarówno na początku relacji partnerskiej, jak i po wielu latach wspólnego małżeństwa, mieszkania w jednym domu i przebywania ze sobą na co dzień. Mimo bliskiej obecności drugiej osoby czujemy się samotni i nierozumiani, odczuwamy pustkę. 

 

Samotność w związku pojawia się często w wyniku rutyny. Przytłaczająca rzeczywistość, życie w pędzie i długa lista obowiązków sprzyjają odsuwaniu się od siebie oraz zaniedbywaniu wspólnego czasu i własnych potrzeb. Wówczas choć obie osoby partnerskie są tuż obok siebie, para zaczyna żyć osobno i odczuwać wobec siebie obojętność. Samotność w związku zaburza nasze funkcjonowanie zarówno pod względem emocjonalnym, jak i psychicznym.

 

Lekarstwem na samotność w związku może być powrót do siebie i nauczenie się siebie od nowa. Sprzyjają temu spędzanie więcej czasu we dwoje, wspólne tworzenie „RAZEM", wymiana komplementów oraz budowanie intymnej czułości.

 

Wykonanie strony | The Best Projects