Podcast nieBEZPIECZNE ZWIĄZKI
Podcast nieBEZPIECZNE ZWIĄZKI

Podcast audio

S.01 E.26 SEKS Z DDA - Podcast audio
21 listopada 2023

S.01 E.26 SEKS Z DDA

Opis

 

Dorosłe Dzieci Alkoholików to grupa szczególnie narażona na występowanie zaburzeń – zarówno emocjonalnych, jak i seksualnych. Wynikają one z doświadczania przemocy psychicznej, fizycznej oraz naruszania granic intymnych w dzieciństwie spędzonym w domu alkoholowym. Niestety, przekraczanie granic jest bardzo często jedyną formą kontaktu z rodzicem uzależnionym i współuzależnionym.

 

Kobiety z syndromem DDA borykają się najczęściej z zaburzeniami orgazmu, pochwicą i dyspareunią. Mężczyźni z syndromem DDA, skarżą się często na przedwczesny wytrysk i zaburzenia wzwodu. O przedwczesnym wytrysku mówi się, gdy mężczyzna nie jest zdolny do powstrzymania wytrysku do momentu, w którym możliwy jest satysfakcjonujący stosunek. Przedwczesny wytrysk ma najczęściej podłoże psychologiczne. Mężczyzna nie zna swoich seksualnych reakcji i odczuwa brak umiejętności jako partner seksualny. W rezultacie może unikać tego typu relacji, obawiając się porażki. Wiąże się to bardzo często z niskim poczuciem własnej wartości męskiej, wynikającej np. z doświadczaniem przemocy ze strony rodzica uzależnionego i współuzależnionego. 

 

Osoby z syndromem DDA, niezależnie od płci, doświadczające dysfunkcyjnych przekonań na temat sfery seksualnej i swojego ciała, powinny skorzystać z pomocy psychoterapeuty i zawalczyć o siebie i o swoją świadomość – zarówno emocjonalną, jak i seksualną.

 

Wykonanie strony | The Best Projects