Podcast nieBEZPIECZNE ZWIĄZKI
Podcast nieBEZPIECZNE ZWIĄZKI

Podcast audio

S.01 E.23 NIEOBECNY OJCIEC - Podcast audio
31 października 2023

S.01 E.23 NIEOBECNY OJCIEC

Opis

 

Następstwa braku ojca w życiu, zarówno chłopców, jak i dziewczynek bywają często traumatyczne. Mogą skutkować m.in. zwiększonym ryzykiem depresji, problemami wychowawczymi, zaburzonym poczuciem bezpieczeństwa, problemami w nauce, problemami z agresją i wyrażaniem emocji, zaburzeniami więzi. 

 

Nieobecność ojca ma znaczący wpływ na przyszłość dziecka. Konsekwencje tzw. syndromu nieobecnego ojca mogą być widoczne nawet w kilku kolejnych pokoleniach, które brak wzorców będzie zaburzać. Brak ojca oznacza brak autorytetu, brak poczucia bezpieczeństwa i bliskości emocjonalnej. 

 

Warto pamiętać, że bycie nieobecnym albo niedostępnym, albo obojętnym rodzicem może mieć bardziej wyniszczający wpływ na dziecko, niż bycie nawet słabym rodzicem. Aby zapewnić dziecku prawidłowy rozwój, bardzo ważne jest, aby nie bać się prosić o pomoc każdego, kto może nam w tym pomóc. Dzieci, które czują się opuszczone przez rodziców, będą często wymagały wieloletniej terapii, która pozwoli im poprawić jakość swojego życia. Bądźmy świadomi i zróbmy wszystko, aby zapewnić swoim dzieciom radosne życie. Pamiętajmy, że przecież każde dziecko pragnie być blisko swojego rodzica, zarówno ojca, jak i matki.

 

Wykonanie strony | The Best Projects