Podcast nieBEZPIECZNE ZWIĄZKI
Podcast nieBEZPIECZNE ZWIĄZKI

Podcast audio

S.01 E.21 MOJA ŻONA MA RAKA - Podcast audio
17 października 2023

S.01 E.21 MOJA ŻONA MA RAKA

Opis

 

Choroba nowotworowa to nie tylko test siebie, ale też związku, ponieważ nigdy nie pozostaje obojętna dla relacji. Niektóre pary odkrywają w jej obliczu brutalną prawdę o swojej relacji, a niektóre zbliżają się do siebie bardziej niż kiedykolwiek. Wszystko zależy od osobowości partnerów oraz ich doświadczeń. Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jak walczyć o związek, kiedy walczy się też o życie. Gdy żona/partnerka mierzy się z terminalną chorobą, trudno dbać o własne potrzeby. 

 

Choroba nowotworowa to ogromne wyzwanie dla obu stron – nie tylko dla kobiety, ale również dla osoby współtowarzyszącej. Choroba nowotworowa pozwala partnerom ujrzeć siebie takimi, jakimi są naprawdę w relacji: opuszczonymi, poświęcającymi się, pogrążonymi w smutku czy w złości. W obliczu choroby nowotworowej wartość związku nabiera szczególnego emocjonalnego znaczenia. I o ile przed pojawieniem się choroby jesteśmy w stanie przetrwać różne relacje, to w przypadku trwania w nieszczęśliwym lub przeciętnym związku, w czasie choroby musimy liczyć się z uaktywnieniem w nim wielu problemów, zaburzeń emocjonalnych i psychicznych.

 

Siła, którą chorująca kobieta może czerpać z bliskiej obecności męża/partnera jest nie do przecenienia i jest wartością niezbędną do wyjścia z choroby. Można wręcz powiedzieć, że do pokonania zagrożeń, jakie niesie nowotwór potrzeba niezwykłej odwagi chorującej oraz szczególnej miłości i wsparcia ze strony partnera.

 

Wykonanie strony | The Best Projects